Magdalena Woszczek - salsa Lublin - nauka tańca

Kursy tańca w Akademia Promocji Tańca

Akademia Promocji Tańca to miejsce dla wszystkich - zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i tych, którzy nie pracują już zawodowo, ale mają energię i chęci by nadal aktywnie spędzać czas. Kursy tańca prowadzone przez Akademię Promocji Tańca to nauka kroków tanecznych w miłej atmosferze i podczas dobrej zabawy, a także relaks oraz spędzanie czasu wolnego w gronie przyjaciół, kolegów i koleżanek z pracy.

 

1. TANIEC TOWARZYSKI dla młodzieży i dorosłych

Kurs ten obejmuje tańce standardowe:walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep; tance latynoamerykańskie: samba, chacha-cha, rumba, pasodoble, jive; podstawowe elementy rock'n'rolla; tańce użytkowe (nabywanie umiejętności tańczenia w parze przy muzyce popularnej i dyskotekowej); podstawy salsy i merengue; zdobywanie umiejętności prowadzenia partnerki i kultury obycia w tańcu. Na zajęciach tańczymy w parze, zapisy mogą być bez partnerki lub partnera - w trakcie zajęć jest możliwość dobierania sie w pary. Jest to wspaniała wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, jak również zawieranie nowych znajomości.
 

2. TANIEC TOWARZYSKI dla dzieci

Program obejmuje podstawy rytmiki, tańce standardowe, tańce latynoamerykańskie, elementy tańców dyskotekowych, ćwiczenia i zabawy integracyjne oraz taneczne. Głównym zadaniem instruktora jest pomoc w polubieniu przez dziecko ruchu i zajęć tanecznych uwzględniając jego możliwości i zdolności taneczne. Taniec ma wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. Jest doskonałą formą zabawy, rozwija psychomotorykę oraz pełni funkcję terapeutyczną w niwelowaniu deficytów rozwojowych, a także leczeniu schorzeń fizycznych i psychicznych. Pod koniec trwania kursu dzieci prezentują zdobyte umiejętności na występie, otrzymując swój pierwszy "taneczny dyplom". Dla dzieci przejawiających chęć dalszego rozwoju tanecznego istnieje możliwość kontynuowania nauki w naszej szkole tańca.

 

3. TANIEC MIX

Te zajęcia to idealny sposób, by rozpocząć naukę tańca. Ten program umożliwia rozwój w wielu technikach tanecznych. Celem instruktora jest pomoc w polubieniu przez dziecko zajęć tanecznych i aktywności fizycznej, oczywiście biorąc pod uwagę indywidualne możliwości dziecka. Nauka tańca przeplatana jest muzycznymi i tanecznymi zabawami, które mają za zadanie rozwinąć u małych tancerzy rytmiczność, gibkość, kondycję i pewność siebie.
Staramy się przede wszystkim, aby dzieci pokochały taniec i wybrały coś dla siebie.
 

4 .SALSA-taniec dla każdego i tańce karaibskie (np. bachata)

Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych tańców! Na zajęciach prezentowane są dwa rodzaje salsy: salsa liniową Los Angeles i salsa kubańska. Salsa kubańska tańczona jest także pod postacią Ruedy de Casino, polegającą na wspólnym tańcu w parach w grupie, przy jednoczesnym prowadzeniu przez instruktora. Salsa to połączenie niezwykłej muzyki z żywiołowym, pełnym ekspresji, energii i emocji tańcem. Cechuje ją ogromna melodyjność przy jednoczesnym bogactwie rytmów, współbrzmienie wielu instrumentów w śmiałych rozwiązaniach aranżacyjnych. Ten styl jest bardzo lubiany i dostarcza tańczącym wielu pozytywnych odczuć.
 

5. LADIES STYLING-tylko dla PAŃ! 

Taniec Solo to zajęcia przeznaczone wyłącznie dla kobiet, bez względu na wiek. Na tych zajęciach nauczysz się tańczyć, poznasz swoje ciało i jego możliwości, poprawisz kondycję i zadbasz o swoją sylwetkę. Po tych zajęciach wasz ruch w tańcu, jak i w życiu codziennym będzie piękny i pełen wdzięku. Taniec Solo to połączenie latynoskich tańców z intensywnością porównywalną do aerobiku. Zajęcia obejmują przede wszystkim salsę, tańce latynoamerykańskie: samba, chacha, jive, rumba, jak również bachate, merengue, reggaeton a także wskazówki z Ladies Stylingu, czyli tego wszystkiego, co podkreśla naszą kobiecość. Dowiesz się jak układać ręce, jak używać bioder i innych części ciała. Dzięki tym zajęciom staniesz się bardziej pewna siebie i świadoma swojego ciała. Dodatkowym elementem podczas nauki są ćwiczenia rozciągające i relaksujące pod koniec zajęć (przeprowadzane są po wcześniejszym uzgodnieniu z daną grupą).
 

6. HIP-HOP/STREET DANCE

Zajęcia bardzo intensywne zawierające różne elementy form tanecznych. Street Dance to mieszanka rożnych form tańca ulicznego takich jak: hip hop, locking, funky, electric  boogie, break dance. Łączenie różnych technik tańca oraz elementów w parterze, kształtuje wytrzymałość, kondycję, uczy płynnych ruchów, a także nagłych zatrzymań w jednym układzie choreograficznym. Rytm, dynamika, najnowsze hity muzyczne i fantastyczne choreografie. Poznaj taniec, który narodził się na amerykańskich ulicach i opanował cały świat.
 

7. LEKCJE INDYWIDUALNE/LEKCJE TAŃCA dla nowożeńców.

Zajęcia indywidualne pozwalają na szczególną realizację potrzeb każdej pary, uwzględniają dobór muzyki, dobór odpowiedniego pierwszego tańca i choreografii, w której dana para będzie dobrze wyglądać i dobrze się czuć w ten wyjątkowy dzień. Zajęcia te adresowane są również do osób, które potrzebują indywidualnej konsultacji w innych celach tanecznych. Lekcje prywatne przeznaczone są dla osób, które mają ograniczony czas wolny i nie mogą uczęszczać na zajęcia regularnie lub chcą się nauczyć więcej niż przewiduje kurs.
 

8. TANGO ARGENTINO

Po pierwsze i najważniejsze - tango argentyńskie i tango nowoczesne nie mają ze sobą nic wspólnego. Zajęcia Tango Argentino są przeznaczone dla osób poszukujących namiętnego tańca, w którym partner i partnerka współpracują ze sobą tworząc całość. To co charakteryzuje ten kurs, to niepowtarzalna atmosfera. Nastrojowa muzyka przechodzi z delikatnych do drapieżnych rytmów, a szczególna rola kobiety i mężczyzny w tangu łączy się w całość tworząc wyjątkowe połączenie.
 

9. MODERN DANCE

Jest to forma tańca rozwijająca się od wczesnych lat XX wieku. Część europejskich tancerzy przeciwstawiło się klasycznemu baletowi i rozpoczęło praktykować taniec dowolny - "free dance", pozwalający ukazać w tańcu ich uczucia bez nacisku na technikę i sztywne ramy ruchowe. Charakterystyczną cechą modern dance są płynne ruchy zaczerpnięte z klasyki i ułożenie stóp zaczerpnięte z tańca jazzowego. W modern dance mamy do czynienia z dużą ilością wyskoków, które są wykonywane bardzo subtelnie i zwinnie.

10. ZUMBA

To zainspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku. Innowacyjny system fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę i poprawia naszą kondycję.
Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów, a przede wszystkim duża dawka dobrej zabawy.
Zumba jest prosta- dla wszystkich; Zumba jest efektywna- powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.

11. HIGH HEELS DANCE-Tylko dla Pań!

Nauka tańca na obcasach to wyjątkowe zajęcia wyłącznie dla kobiet. Kurs obejmuje naukę sposobu poruszania się z niebywałą gracją, zmysłowego tańca do konkretnej, żywiołowej muzyki oraz połączenia sexownych ruchów z salsy, dancehallu czy reggeattonu.
Zdobyte na zajęciach umiejętności poprawnego poruszania się na wysokim obcasie to nie tylko nauka kombinacji tanecznej czy powtarzanie odpowiednich kroków, ale pomoc w codziennym życiu, w zmianie postawy życiowej "z zamkniętej, mało odważnej osoby" w odważną kobietę sukcesu:)
Od tej pory poruszanie się i taniec w szpilkach stanie się komfortem i przyjemnością:)
"OBUWIE ZMIENNE NA WYSOKIM OBCASIE"

12. SEXY DANCE

Kurs to połączenie dobrej zabawy w babskim gronie z ćwiczeniami, podczas których spalamy zbędne kalorie. To również idealna terapia dla nieśmiałych kobiet. Podczas zajęć przełamujemy opory zarówno fizyczne, jak i mentalne, nabieramy także pewności siebie, odkrywamy swoją kobiecość i możliwości swojego ciała.
Sexy Dance to uwodzicielski taniec, który poprawi kondycję i humor każdej kobiecie.
Naukę rozpoczynamy od najprostszych kroków i figur, przydatnych na imprezach i nie tylko. Zajęcia mają na celu sprawienie, że będziesz błyszczała i zwracała na siebie uwagę.
Zajęcia sexy dance są zajęciami wszechstronnymi, podczas których wykorzystujemy i łączymy różne style i techniki tańca takie jak: salsa, pop, jazz,funky, tańce latynoamerykańskie- chacha,rumba,samba,i inne. Dzięki temu każde zajęcia są niepowtarzalne.
Sprawia to, że każde zajęcia są inne i niepowtarzalne i że Każdy Znajdzie Coś Dla Siebie:)
Główny nacisk kładziony jest na seksowne ruchy bioder, klatki piersiowej, pracy rąk w tańcu, odpowiednie stawianie kroków, wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych,odpowiednie gesty i mimikę.
Zajęcia te sprawią, że Twoje ciało się zmieni, Ty nabierzesz pewności siebie i poczujesz się dobrze we własnym ciele niezależnie od wieku.
Podczas zajęć możesz oderwać się od rzeczywistości, przenieść się do filmu Moulin Rouge lub zatańczyć w teledysku Pussycat Dolls.

13.DANCEHALL

Jest to technika tańca ulicznego bazująca na tradycyjnych jamajskich social-dances.Jej główne cechy to płynność ruchów bioder i tułowia, liczne podskoki, izolacje w ciele i dynamiczny ruch.
Jest to taniec bardzo energetyzujący, w którym każdy może poczuć klimat Jamajki i Wysp Karaibskich i przy tym świetnie się bawić.

14.TANIEC BRZUCHA

Taniec orientalny (taniec arabski), powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety. Choreografie w tańcu orientalnym wykonuje się solo lub w grupie, podobnie jak w tańcu klasycznym.
Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki lub którąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują bardzo rzadko i jest ich tylko kilka (fala brzucha, shimmy przeponowe, popy, locki mięśni brzucha). Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.
Taniec brzucha jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia. Zakres wykorzystywanych ruchów i figur różni się w zależności od danego kraju. Dla laików jednak różnice te są trudno zauważalne. Tancerki często wykorzystują różnorakie rekwizyty, których użycie zwiększa możliwości ekspresji oraz uatrakcyjnia występ.