APT Szkoła tańca

Tango Argentyńskie - Lublin

Tango argentyńskie (tango Argentino) pochodzi z XIX-wiecznych Argentyny i Urugwaju, gdzie tańczone było do muzyki wywodzącej się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco. Z Ameryki Południowej szybko przywędrowało do Europy, a później do Polski. Obecnie tango argentyńskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej docenianych tańców towarzyskich na świecie. W Polsce przeżywa swoją drugą młodość od końca lat 90. i z roku na rok tańczy je coraz więcej osób. Tango idealnie sprawdza się jako pierwszy taniec i nie tylko.

Charakterystyka tango argentino

Gdyby opisać tango argentyńskie jednym słowem, byłoby to słowo „uczucie”, „pasja”, „namiętność”. Jest to wyjątkowy taniec improwizowany, charakteryzujący się pełną zmysłowości bliskością partnerów. Z jednej strony jest tańcem subtelnym i delikatnym, a z drugiej – pełnym namiętności, dominacji i wzajemnego uwodzenia. Pozwala poczuć emocje, które rodzą się w czasie słuchania muzyki, obserwowania ruchów partnera i dotykania jego ciała. Tango argentino dawkuje podobną ilość emocji co bachata czy – w wykonaniu pań – sexy dance.

Nauka tango argentino

Ponieważ tango jest tańcem improwizowanym, na kursie nie tworzymy choreografii. Uczymy się natomiast podstawowych kroków, uwodzicielskich ruchów i pięknej postawy, a przede wszystkim utrzymywania kontaktu w parze.

Na zajęcia tanga argentino zapraszamy pary w każdym wieku. Taniec ten nie jest zbyt wymagający, dlatego na zajęciach poradzi sobie każdy, bez względu na kondycję fizyczną. Wszystkich, którzy są zainteresowani nauką tanga argentyńskiego, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w postawieniu pierwszych tanecznych kroków. Zapraszamy!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.