APT Szkoła tańca

Salsation

Salsation - jest to rodzaj zajęć taneczno-fitnessowych, które umożliwiają kształtowanie sylwetki, a jednocześnie poprawiają zarówno kondycję psychiczną jak i fizyczną. Istotą zajęć salsation jest wykonywanie choreografii przygotowanej przez instruktora w rytm dynamicznej muzyki ( w trakcie godziny możemy spalić około 500–850 kcal ). Układy nie są skomplikowany, nie wymagają również bardzo dobrej kondycji fizycznej czy uprzedniej znajomości figur.

Nazwa Salsation to połączenie dwóch słów: hiszpańskiego salsa i angielskiego sensation, które odpowiednio oznaczają: sos i uczucie. Zajęcia to mieszanka rytmów, w których ważne są emocje. Twórcą i prekursorem Salsation-u jest wenezuelski choreograf i tancerz — Alejandro Angulo.

Zajęcia te są przeznaczona dla każdego, stanowią zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych jak na przykład salsa, samba czy flamenco. Na zajęciach wykonywana jest choreografia przygotowana i zaprezentowana przez instruktora. Układy zazwyczaj nie są skomplikowane i nie wymagają od uczestników dobrej kondycji fizycznej. 

Salsation angażuje nie tylko ciało, ale i umysł. Najważniejsza jest dobra zabawa — przy okazji rozwijamy muzykalność, świadomość własnego ciała i pracujemy nad sprawnością fizyczną, bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.