APT Szkoła tańca

Salsa - Lublin

Salsa jest jak dobry sos chili: pełna pikanterii i wyzwalająca gorące emocje zarówno w tańczących, jak i widowni. Przywędrowała do nas z wysp karaibskich, by po wielu latach stać się jednym z najmodniejszych tańców. Tancerze z całego świata oszaleli na jej punkcie za sprawą wielu możliwości choreograficznych oraz mocy wyzwalania emocji i wewnętrznej siły osoby tańczącej.

Salsa stanowi połączenie wielu stylów, ale ma też kilka własnych charakterystycznych cech. Najważniejsze i najbardziej powtarzalne to rytmiczne umiejscowienie kroków, możliwość tańczenia solo oraz efektowne akrobacje i geometria tańca, których uczą się początkujący na kursach salsy nie tylko w Lublinie. Choć podobnie jak tango argentino jest tańcem pełnym ekspresji i emocji, jest dużo bardziej żywiołowa i energiczna. Można ją tańczyć zarówno podczas wystawnych gal, jak i w zatłoczonym klubie; zarówno do muzyki latynoamerykańskiej i współczesnej, jak i muzyki disco. To czyni ją jednym z najbardziej wyjątkowych tańców na świecie.

Kursy salsy

Kursy prowadzimy w dwóch różnych stylach: salsie kubańskiej i Los Angeles.

Salsa kubańska jest spektakularna, pełna napięcia, przeplatana elementami solowymi. Tańczy się ją w sposób standardowy, a także pod postacią Ruedy de Casino, polegającej na wspólnym tańcu w parach w grupie przy jednoczesnym prowadzeniu przez instruktora. Kurs salsy kubańskiej to doskonała zabawa i sposób na zawarcie wielu nowych znajomości, a sam taniec dostarcza tańczącym wielu pozytywnych wrażeń.

Salsa Los Angeles pochodzi ze słonecznej Kalifornii. Określana jest jako styl bardzo energiczny i szybki. Pozwala na poprawę kondycji, zwiększenie świadomości ruchu i ogólnej sprawności organizmu. Na początek nie wymaga kondycji maratończyka ani skoczności łyżwiarki. Aby rozpocząć naukę salsy, wystarczy para wygodnych butów, komfortowy strój i odrobina wiary w siebie. Wszystkiego Cię nauczymy, a Ty musisz tylko zrobić pierwszy krok.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.